021-66919908

09351307088

آموزشگاه مهیاد برزین

آموزش بازار مالی فارکس مهیاد برزین

آموزش صفر تا صد بازار مالی فارکس

میخواهیم  در این مقاله مفهوم فارکس را برای شما توضیح بدهیم. خیلی ساده بگوییم : آموزش بازار مالی فارکس یک بازار جهانی است که به فرد اجازه می دهد دو ارز یا واحد پولی را در مقابل هم معامله کند . اگر فکر کردید یک ارز در مقابل ارز دیگر قویتر خواهد شد و آن ارز را خریداری کنید و در پایان نظر شما صحیح از آب در بیاید ، سود خواهید کرد .

اگر تا به حال سفری به کشور دیگری داشته اید ، متوجه خواهید شد که معمولاً باید یک غرفه صرافی فرودگاه پیدا کنید و پولی که در کیف خود دارید را به ارز کشوری که وارد آن شده اید تبدیل کنید .

وارد صرافی می شوید و متوجه تابلویی می شوید که برای ارز های مختلف، نرخ های مختلفی را نشان می دهد .

آنچه بر روی تابلو می بینید نرخ تبدیل است. نرخ تبدیل، نسبت قیمت دو واحد پولی دو کشور مختلف میباشد که شما شاید در اربطه باآن چیزی ندانید ولی با شرکت در اموزش بازار مالی فارکس در آموزشگاه مهیاد برزین میتوانید به خوبی با این ارز ها آشنا شوید  .

حال شما “ین ژاپن” را بر روی تابلو پیدا می کنید و با خود فکر می کنید ، “وای! ارزش یک دلاری من 100 ین است ؟! و من ده دلار دارم! پس من پولدار میشوم !!! وقتی چنین کاری را می کنید ، درواقع شما در بازار فارکس شرکت کرده اید ! که مادر مجموعه مهیاد برزین همهی این ترفند هارو آموزش میدیم .

شما یک ارز را با ارز دیگر مبادله کرده اید .

یا به اصطلاح معاملاتی فارکس ، اگر فرض بر این بگیریم که شما یک آمریکایی هستید که به ژاپن رفته ، انگار دلار را فروخته و ین خریداری کرده اید .

قبل از اینکه به وطن بازگردید ، جلوی غرفه صرافی توقف می کنید تا ین خود را که به طور معجزه آسایی در جیب شما باقی مانده است را به دلار تبدیل کنید و متوجه می شوید که نرخ ارز تغییر یافته است .

  بیشتر بخوانید :   آموزش صفر تا صد بازار مالی فارکس

فارکس چیست ؟

 شما میتوانید در آموزشگاه مهیاد برزین با خیال راحت آموزش ببینید . چون دارای اساتید مجرب و کار بلد در این زمینه و ارائه مدرک فنی حرفه ای میباشد .بزرگترین بازار مالی در جهان بازار مبادله ارز فارکس میباشد .

فارکس یک بازار جهانی و بدون مرکزیت است یعنی هیچ مرکز فیزیکی و حضوری در دنیا ندارد و در آن واحدهای پولی جهان دست به دست میشود و مبادله میشود. نرخ تبدیل ارز هر ثانیه تغییر می کند بنابراین یک بازار دائماً متغیر و جاری است . در کلاس های مجوعه مهیاد برزین طرز تبادل ارزی و تجارت و خرید وفروش را به کارآموزان آموزش میدهد .

فقط درصد ناچیزی از تبادلات ارزی در “اقتصاد واقعی” از جمله تجارت بین المللی و صنعت گردشگری (مثال فوق در فرودگاه) اتفاق می افتد .

در عوض ، بیشتر تبادلات ارزی که در بازار جهانی ارز اتفاق می افتد به مقاصد سفته بازی و نوسانگیری خرید (و فروش) می شود .

معامله گران ارز (که به عنوان نوسانگیر ارز نیز شناخته می شوند) اقدام به خرید ارز می کنند به این امید که در آینده بتوانند آنها را با قیمت بالاتری بفروشند .

اموزش بازار مالی فارکس مهیاد برزین

در مقایسه با حجم کم 22.4 میلیارد دلاری روزانه بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) ، حجم 6.6 تریلیون دلاری بازار ارز در روز حجم معامله غول پیکری به نظر می رسد . شما هر روز خبرهای مربوط به بورس را در اخبار می شنوید … از رادیو و یا از تلوزیون ، تلگرام ، اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی! حتی شاید در باشگاه بدنسازی سرکوچه و سوپرمارکت احمدآقا هم از بورس بشنوید : “امروز شاخص بورس تهران با افزایش مواجه شد..فلان و فلان”. اما اساتید کاربلد مهیاد این شک و شبه رو برطرف میکندد و خلی راحت به شما آموزش میدهند که الان بخرید یا نخرید .
وقتی مردم از “بازار” صحبت می کنند ، منظور آنها معمولاً بورس است. بنابراین بورس به نظر بزرگ می رسد ، صدای بلندی دارد و دوست هم دارد سر و صدای زیادی بپا کند .

آموزش فارکس فنی حرفه ای ! منظور از فارکس چیست ؟

فارکس یا Forex که مخفف (Foreign Exchange Market) می‌باشد، بزرگترین بازار مالی جهان است که روزانه بیش از 7 تریلیون دلار در این بازار جهانی ، تبادل ارز صورت می‌گیرد .

  بیشتر بخوانید :   شغل و درآمد بازار مالی فارکس

فارکس همانند یک صرافی بزرگ بوده و همانند صرافی های محلی، به بانک های بزرگ جهان این امکان را می‌دهد تا ارز مورد نیاز خود را از طریق بازار تامین کنند. بازار فارکس برای کشورهای توسعه یافته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و این کشورها از طریق بانک مرکزی خود، اقدام به کنترل ارزش پول کشور خود می‌کنند . بهترین آموزشگاه بازار مالی فارکس

تاریخچه بازار فارکس

بازار جهانی ارز یا فارکس یکی از بازارهای قدیمی در جهان بوده و چندین سال از فعالیت این بازار می‌گذرد. کلاس های آموزشگاه مهیاد برزین صفر تا صد تاریخچه و عملکرد بازار فارکس رو به کاراموزان آموزشن میدهد . بازار فارکس از سال 1971 شروع به کار کرد و پس از هفت سال فعالیت از سال 1991 با توسعه های که داشت، فعالیت قدرتمند خود را در جهان آغاز کرد. در اوایل کار فارکس تنها امکان معامله بر روی جفت ارزهای فارکس فراهم بود که پس از مدتی و امروزه امکان معامله بر روی انواع کالاها، فلزات و سهام مانند طلا و نقره و نفت و یا حتی ارزهای دیجیتال فراهم شده است .

آموزش بازار مالی فارکس

فارکس ؟

بازار فارکس همان طور که گفته شد بزرگترین بازار مالی جهان بوده و عمق معاملات آن بسیار زیاد می‌باشد. فارکس روزانه 7 تریلیون دلار در آن معامله صورت می‌گیرد اما کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال 1 تریلیون دلار بوده و روزانه 40 میلیارد دلار در این بازار معامله صورت می‌گیرد. مشخص است که امکان دستکاری در معاملات بازار ارزهای دیجیتال بسیار آسان تر بوده و اگر در این بازار حضور داشته باشید با نوسانات شدید آن آشنا خواهید بود. به همین جهت امکان تحلیل در برخی اوقات در این بازار وجود ندارد و برخی ارزهای بسیار قدرتمند در این بازار نیز با ریزش های 100 درصد مواجه شده اند. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم تا با حضور در فارکس از خطرات مربوط به بازارهای ارز دیجیتال دور بمانید.