021-66919908

09351307088

آموزشگاه مهیاد برزین

آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی بلانتون

آموزش تخصصی تعمیرات لباسشویی

لباسشویی ها از لوازم برقی بسیار پر استفاده و پر اهمیت در منازل می باشند . این دستگاه به دلیل عملکردی که در طی روز دارد و با استفاده ایی که از آن میشود ، دچار ایراداتی نیز میشود . که در  صورت خرابی هر یک از قطعات دستگاه علائمی از خود نشان میدهند که نشان دهنده خرابی آن قطعه می باشد . همانطور که میدانیم این روزها ماشین لباسشویی به یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین لوازم خانه تبدیل شده است . به گونه‌ای که اگر دچار مشکلاتی یا خرابی شوند ، روزانه حجم زیادی لباس کثیف روی هم انباشته می‌شوند که شستشوی آن‌ها به همین راحتی‌ها نخواهد بود و باید با  لباسشویی انجام بگیرد .

علت لرزش ماشین لباسشویی چیست ؟

اگر ماشین لباسشویی در هنگام عملکرد میلرزد ، در واقع اولین کاری ک باید بکنیم این است که از تراز بودن لباسشویی اطمینان حاصل کنیم و بررسی کنیم که لباسشویی روی سطحی صاف قرار دارد و بدون لرزش سرجایش بماند . یکی دیگر از  علت های لرزش لباسشویی بیش از حد پر کردن لباسشویی می باشد که میتواند موقع خشک کردن لباس دستگاه را دچار مشکلاتی کند . باید با توجه به مقدار ظرفیت لباسشویی در آن لباس بریزیم .

علت خرابی تایمر ماشین لباسشویی :

وظیفه سوئیچ درب لباسشویی یا میکروسوئیچ این است که بسته بودن درب را به تایمر اطلاع دهد ، در صورت خرابی این قطعه تایمر فرض می کند درب دستگاه هنوز باز بوده و شروع به کار نمی کند . در ابتدا می توانید با تمیز کردن این قطعه مشکل را برطرف کنید .  این قطعه معمولا در زیر در پوش قرار دارد و باید از خرابی یا درستی این قطعه اطمینان حاصل کنید . در صورتی که باز هم تایمر کار نکرد ممکن است مشکل از عدم رساندن برق از میکروسوئیچ به تایمر باشد که باید بررسی نمایید .

بهترین آموزشگاه تعیرات لوازم خانگی
علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی چیست ؟

تایمر لباسشویی یکی از مهم ترین قطعات لباسشویی است که وظیفه تنظیم عملکرد بخش های مختلف دستگاه طبق برنامه تنظیم شده را دارد . این قطعه در شروع مراحل شستشو در لباسشویی ، فرآیند گرم کردن آب ، آبگیری و تنظیمات سرعت و شستشو را انجام می دهد . پس هرگونه خرابی در این قطعه می تواند باعث به بروز مشکلات مختلفی در کارکرد سایر بخش های دستگاه شده و فرآیند شستشو به صورت کامل و صحیح انجام نشود .

بیشتر بخوانید :   آموزش انواع پمپ پکیج دیواری 

 علت ثابت ماندن تایمر لباسشویی ایراد در میکروسوئیچ ، خرابی المنت و ترموستات لباسشویی ، خرابی موتور لباسشویی ، خرابی برد لباسشویی ، معیوب شدن هیدروستات ، خرابی دکمه تایمر و خرابی دستگیره برنامه لباسشویی از دلایل ثابت ماندن تایمر لباسشویی هستند که باید مورد بررسی قرار بگیرند .

علائم خرابی شیر برقی لباسشویی :

اگر شیر برقی دچار خرابی شوند ، ماشین لباسشویی آب را به درستی تخلیه نمی کند . در نتیجه ، فرآیند شستشو دچار مشکل میشود . علائم خراب شدن شیر برقی ماشین لباسشویی آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ،  آبگیری بیش از حد لباسشویی ،  نشت و آبریزی ماشین لباسشویی نیز می باشند که در صورت مشاهده این علائم باید به بررسی شیر برقی بپردازید .

بهترین آموزشگاه تعمیرات ماشین لباسشویی

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی اولین مشکلی است که در صورت خرابی شیر برقی به وجود می آید . وقتی این قطعه دچار خرابی شود و آسیب ببیند ، آب به داخل دستگاه شما وارد نمی شود . علائم دیگری که نشان می دهد شیر برقی دچار خرابی شده است ، آبگیری مداوم صورت می گیرد و آب از دستگاه شما تخلیه نمی شود .

یکی از نشانه های دیگری که باید به سلامت شیر برقی خود شک کنید ، نشت آب از ماشین لباسشویی شما است. که در هنگام آبگیری در بخش های پشتی و زیری دستگاه نشتی مشاهده کردید به دلیل وجود خرابی و مشکلاتی در شیر برقی است . یکی دیگر از این علائم ، سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی می‌ باشد که باید به آن توجه نمایید .