021-66919908

09351307088

آموزشگاه مهیاد برزین

آموزش قطعات چرخ گوشت

اموزش تعمیرات لوازم خانگی

بعضی از افراد فکرمیکنندکه خرید چرخ گوشت کار خیلی ساده ای باشد و از آن جایی که تنوع بالایی ندارد، می توانید به راحتی و بدون داشتن دانش کافی برای خرید آن اقدام کنید. ولی باید بدانید که خرید چرخ گوشت مثل دیگر وسایل موجود در هر خانه و آشپزخانه، نیازبه  تحقیق دارد. که دانستن انواع قطعات در چرخ گوشت به ما کمک میکند به راحتی بتوانید ایراد ومشکل ان را بررسی کنید .

سیستم خنک کننده چرخ گوشت

موتور چرخ گوشت امکان دارد  بعد از مدت زمان طولانی روشن بودن وکار کردن ، داغ شود و بسوزد. از‌این جهت  بعضی از برندهای تولیدکننده چرخ گوشت تمهیداتی اندیشیده‌اند تا با طراحی سنسورهایی از داغ شدن بیش از اندازه چرخ گوشت جلوگیری میکند.که این سنسور به شکل خودکار عمل کرده  و در هنگام بالا رفتن حرارت چرخ گوشت، آن را خاموش خواهد کرد. پس به شما توصیه  میکنیم هنگام خرید چرخ گوشت دستگاهی را انتخاب کنید که مجهز به سنسور حرارتی موتور باشد .

انواع تیغه‌های چرخ گوشت

تعداد تیغه‌های چرخ گوشت، تعیین‌کننده قیمت آن میباشد. طبیعی است تعداد تیغه‌های بیشتر، قیمت آن را هم افزایش میدهد. این مقاله در راهنمایی خرید چرخ گوشت توصیه می‌کند پیش از اقدام کردن به خرید چرخ گوشت نیازهای خود را از داشتن یک چرخ گوشت تعیین کرده تا درمورد تعداد تیغه‌ها و عملکردی که انتظار دارید بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید .

موتور چرخ گوشت

اصلی ترین قسمتی که در آشنایی با قطعات چرخ‌ گوشت خانگی باید با آن اشنا شوید موتور چرخ ‌گوشت میباشد نقش موتور چرخ گوشت به اندازه ای مهم میباشد که معیوب بودن آن سبب می‌شود  نتوانید از چرخ‌ گوشت خود استفاده کنید. نکته‌ای که باید در مصرف چرخ گوشت رعایت شود این میباشد که موتور چرخ گوشت خانگی به نسبت نوع صنعتی‌اش ضعیف‌تر میباشد و هربار بعد از 15 دقیقه استفاده، باید آن را خاموش کنید. نکته‌ی دیگر که مورد اهمیت است  به هیچ عنوان در زمان چرخ کردن گوشت به آن پیاز اضافه نکنید. آب پیاز امکان دارد به داخل موتور چرخ گوشت نفوذ کند و باعث خراب ان بشود .

محفظه یا مخزن چرخ‌ گوشت

زمانی که در رابطه با آشنایی قطعات چرخ‌ گوشت خانگی صحبت می‌شود، اولین تصویری که شما به عنوان چرخ گوشت در ذهنتان نقش میبندد، محفظه یا مخزن چرخ گوشت میباشد محفظه چرخ گوشت، دهانه‌‌ای استوانه‌ای شکل است که گوشت از طریق آن وارد گلویی می‌شود. جنس این محفظه از آهن میباشد و  در زمان  استفاده باید گوشت را به تکه‌های کوچک‌ تقسیم کنید .

آموزش تعمیر لوازم خانگی در تهران

سپس درون آن بار چرخ کردن قرار بدهید. برای قرار دادن گوشت درون محفظه، مراقب دست‌های خود باشید. دقت  داشته باشید، به هیچ وجه با دست گوشت را به گلویی هدایت نکنید و حتما با گوشت کوب پلاستیکی درون محفظه استوانه‌ای ان رافشار بدهید تا از پیش امدن حادثه پیش بینی نشده جلوگیری کنید .

طوقه ، سینی و قطعه سوسیس ساز

طوقه چرخ‌گوشت دقیقا جلوی شبکه قرار دارد. این قطعه باعث محکم شدن دیگر اجزا و قطعات داخلی چرخ‌گوشت می‌شود. جنس این قطعه فلزی میباشد و توجه داشته باشید در هنگام نصب شیارهای گلویی و طوقه روی هم قرار گرفته باشند  جنس سینی چرخ‌گوشت از پلاستیک میباشد. که در بالای چرخ‌گوشت قرار گرفته است گوشت روی این محفظه قرار میگیرد و بعد به سمت محفظه داخلی چرخ‌گوشت هدایت می‌شوند .

  بیشتر بخوانید :   عیب یابی فن یخچال فریزر اسنوا

برای هدایت گوشت در این سینی حتما از یک وسیله پلاستیکی استفاده شود در بعضی چرخ‌گوشت‌های مدرن  وامروزی قطعه دیگری به نام قطعه سوسیس ساز طراحی شده است. که این قطعه معمولا روی شبکه نصب می‌شود تا پس از چرخ شدن گوشت این امکان را داشته باشد به آن‌ها فرم و حالتی سوسیسی بدهد .

میله حلزونی یا میله هدایت کننده

میله هدایت‌کننده داخل بخش گلویی چرخ‌گوشت قرار میگیرد  . مسئولیت  این قطعه هدایت گوشت به سمت تیغه میباشد. شکل وحالت این میله هدایت‌کننده به صورت  مارپیچ میباشد.که یک واشر در انتهای این قطعه مارپیچ وجود دارد وباید به میله وصل شود. در غیر این صورت عملکرد چرخ‌گوشت مختل خواهد شد .

آموزش تعمیر لوازم خانگی در کشور

فراموش نشود که وجود این میله هدایت‌کننده خیلی مهم میباشد چون این قطعه باعث می‌شود که تیغه به‌طور صحیح در جای خود قرار بگیرد .

در پایان ای مقاله توصیه میشود در هنگام  خرید قطعات چرخ گوشت حتما از یک متخصص ماهرکمک بگیرید .

حتما پیش از خریدقطعات  عیب یابی دقیق را انجام داده تا لوازم جانبی و لوازم یدکی مورد نیاز را خریداری کنید .

 از خرید قطعات چرخ گوشت ارزان قیمت و بدون کیفیت حتما خودداری کنید .