021-66919908

09351307088

آموزشگاه مهیاد برزین

اموزش تعمیرات برد موبایل سامسونگ

بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل

یکی از اصلی ‌ترین عوامل خرابی برد موبایل ضرب دیدگی یا سقوط از ارتفاع بلند است . ضرب دیدگی موبایل باعث ترکیدن و یا شکستگی اتصالات و قطعات داخلی موبایل میشود و خرابی‌های جدی را به برد وارد میکند . استفاده نادرست از شارژر‌های نامناسب و غیر اورجینال می‌تواند باعث تغییرات ولتاژی ناخواسته به موبایل منجر شود که به طور مستقیم بر روی برد تأثیر می‌گذارد و موجب خرابی آنها میشود .

از دیگر مواردی که موجب آسیب رساندن به برد الکترونیکی موبایل میشود ، استفاده طولانی ‌مدت از گوشی موبایل است که باعث گرم شدن دستگاه میشود . گرمای بیش‌ از حد می‌تواند باعث ایجاد تغییر در عملکرد قطعات و حتی ذوب شدن برخی از اجزای آن شود . به همین دلیل برای جلوگیری از وقوع این مشکلات و خرابی قطعات موبایل از جمله برد باید به درستی از تلفن همراه نیز استفاده نمایید . برای مثال در هنگام شارژ به هیچ عنوان نباید از موبایل استفاده کرد همچنین استفاده طولانی مدت از موبایل و استر احت ندادن به آن هم موجب ایجاد مشکلاتی نیز میشود .  

از جمله عوامل دیگری که موجب ایجاد خرابی و مشکلاتی در برد دستگاه میشود ، تغییرات ناگهانی در جریان برق میتواند باعث مشکلاتی درسلامت اجزاء الکترونیکی برد شود . خرابی قطعاتی از جمله مقاومت‌ها و خازن‌ها ممکن است به علت استفاده طولانی‌ مدت ، دما و فشار دچار خراب شوند و باعث خرابی برد موبایل شوند . در نتیجه ، برای حفظ و نگهداری بهتر باید از آسیب‌های محتمل به برد جلوگیری نمایید و از شارژر‌های اصلی و اورجینال استفاده نمایید . همچنین ، در صورت خرابی ، تعمیر برد از اهمیت سیاری نیز برخوردار است .

آموزش تعمیرات برد موبایل
تعمیرات برد موبایل :

ابتدا از عدم آسیب خارجی به برد مطمئن شوید . چک کردن برد موبایل برای آسیب هایی از جمله شکستگی ، ترک و تغییر رنگ اولین اقدامی است که باید انجام دهید . سپس در مرحله دوم باید از سالم بودن اتصالاتی که در برد است اطمینان حاصل نمایید . مانند : اتصال درست پایه های روی برد ، بررسی وجود یا کمبود قلع در محل اتصالات . همچنین باید از نداشتن وجود جسم خارجی بر روی برد یا در کنار پایه های قطعات اطمینان حاصل کنید .

چه زمانی نیاز به تعویض برد گوشی است ؟

گرمای بیش از حد موجب تعویض برد گوشی میشود ، همانطور که می دانیم بسیاری از افراد درهنگام شارژ از موبایل خود استفاده می کنند و در بعضی مواقع فراموش می کنند که شارژر را حتی پس از یک بار شارژ کامل جدا کنند. در نهایت این فراموش کاری های موجب آسیب رساندن به برد گوشی میشود .

بیشتر بخوانید :    آموزش تعمیرات برد کولرگازی

خرابی برد بر اثر شارژ نامناسب موبایل با علائمی از جمله گرم شدن بیش از حد موبایل همراه بوده و می تواند باعث سوختن برد نیز شود .

عوامل خارجی دیگری که به برد آسیب جدی وارد می کنند ، آب خوردگی موبایل یا ضرب دیدگی موبایل است ، که معمولا بعد از همچین اتفاقاتی گوشی روشن نمی شود و نشان می دهد برد سوخته است و نیاز به تعویض دارد . همچنین علائم دیگری که موجب خرابی برد موبایل میشود شامل : کند شدن سرعت موبایل ، از کار افتادن بعضی قطعات و سخت‌افزارها ، شنیده شدن صدای بوق غیر عادی از مادربرد که در صورت مشاهده این علائم باید به بررسی برد دستگاه بپردازید .

آموزش تعمیرات موبایل مهیاد برزین
مهم ترین دلایل خرابی مادربرد :

یکی از اصلی ترین علت های خرابی مادربرد جریان کشیدگی برق هست . مادربرد طوری طراحی شده که وسایل بسیاری بهش متصل میشوند . برای مثال چند درگاه مختلف روی مادربرد تعبیه شده که هر کدام از آنها ، توان مشخصی را نشان میدهند . گاهی وسایل جانبی که به مادربرد متصل میشوند ، نیاز به توان بیشتری داره و یا ممکنه دچار ایراد یا مشکلاتی باشد .  این مورد باعث میشه جریان بسیاری از مین برد کشیده شود و در نتیجه ، مادربرد دچار جریان زدگی شود .