021-66919908

09351307088

آموزشگاه مهیاد برزین

علت های خرابی برد لوازم خانگی

بهترین آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

لوازم خانگی یکی از مهمترین وسیله های مورد نیاز در هر خانه ای نیز می باشد . یکی از مهم ‌ترین قطعات لباسشویی ، ظرفشویی ، یخچال و مایکروفر که جز لوازم ضروری و جدایی ‌ناپذیر آشپزخانه‌ ی ما ایرانیان تبدیل شده ، برد آن‌ها می‌باشد . هرگونه ‌ مشکلاتی در این قطعه می‌تواند به طور کلی عملکرد دستگاه را مختل کند . که این مشکل در هر یک از دستگاه ها به گونه ای نشان داده میشود .

عواملی که موجب ایجاد مشکلاتی در سلامت برد لوازم خانگی که شامل یخچال ، لباسشویی ، ظفشویی ، ماکروفر و..میشود ، نامناسب بودن دمای محیط است . محیطی که برای نگهداری لوازم خانگی و دیگر وسایل برقی خود انتخاب می نمایید ، نباید بیش از حد گرم و یا مرطوب باشد . رطوبت باعث میشود برد الکترونیکی آسیب ببیند . و وقتی لوازم خانگی در حال کارکرد هستند ، تمامی قطعات آن نیز درگیر بوده و به نوعی تحت فشار می باشند . اگر محیط نیز گرم شده باشد باعث خراب شدن خازن‌های روی برد شده و در نهایت باعث سوختن برد نیز می‌شود .

نحوه جلوگیری از خرابی برد لوازم خانگی :

برای جلوگیری از خرابی برد یخچال یک ترانس استابلایزر یا محافظ جریان برق نیاز است . محافظ برق می‌تواند از وارد شدن نوسان‌های برقی و جریان‌های بالا و پایین به یخچال جلوگیری نماید . به دلیل اینکه نوسانات و شوک‌های الکتریکی یکی از دلایل سوخته شدن برد است با استفاده از محافظ برق میتوانید از آن جلوگیری نمایید . ممکن است قطعات مختلف دستگاه دچار خرابی شود ، که صورت تشخیص به موقع و تعمیر یا تعویض آن از خرابی ها و مشکلات جدی تری در دستگاه جلوگیری میکند .

آموزش تعمیرات برد یخچال
عواملی که موجب خرابی برد لوازم خانگی میشود چیست ؟

اولین دلیلی که موجب خرابی برد دستگاه های برقی میشود نوسانات موجود در جریان برق است .  همچنین نوسانات برق در بعضی از مواقع موجب سوختن وسیله برقی نیز می شود . کم و زیاد شدن ولتاژ برق به طور مستقیم به برد یخچال آسیب وارد می کند . که بهتر است برای جلوگیری از ایجاد این مشکلات برای یخچال خود از محافظ برق استفاده کنید تا نوسان برق را تا حدی کاهش دهد .

یکی دیگر از عواملی که موجب خرابی برد یخچال میشود ، آب خوردگی آن است . تمیز نمودن و شست و شوی یخچال ، ممکن است به داخل قطعات فنی مثل برد ، آب ورود کند . که در نتیجه باعث سوختگی برد یخچال و از کار افتادن کلی این دستگاه میشود . مورد مهم بعدی ، جلوگیری از ورود ضربات شدید و آسیب ‌های فیزیکی به برد یخچال است . که موجب خرابی برد و سایر قطعات یخچال نیز میشود .

بیشتر بخوانید :   آموزش تعمیر کامپیوتر گرین
اهمیت برد لوازم خانگی :

برد لوازم خانگی که شامل برد یخچال ، برد لباسشویی ، برد ظرفشویی ، برد مایکروفر و.. می باشد در واقع حکم مغز انسان را دارد . وظیفه اصلی برد کنترل کردن سایر بخش های و فرستادن دستورات به قطعات مختلف است که بعد از فشردن دکمه استارت دستگاه شروع به عملکرد میکند .

در صورت خرابی و ایجاد مشکلاتی در برد الکترونیکی ، بر روی سایر قطعات هم تاثیر میگذارد و موجب از کار افتادن عملکرد کلی دستگاه میشود . برد به دلیل اهمیت بالایی که دارد ، در صورت خرابی آن تعمیرات آن بسیار پر اهمیت بوده است .

بهترین آموزشگاه تعمیرات برد
علل خرابی برد الکترونیکی لوازم خانگی :

برد الکترونیکی از یک سری قطعات ریز و درشت که شامل خازن ها ، فیوز ها و غیره می باشد ، تشکیل می گردد . در صورتی که در بخش برق ورودی دستگاه هرگونه نوساناتی ایجاد گردد باعث خرابی و سوختن برد و اجزای به کار رفته در برد الکترونیک میشود . در نتیجه اگر میزان این نوسان زیاد باشد به سوختن کامل برد دچار میشوید . همچنین در صورتی که دستگاه دچار مشکلاتی در عملکرد خود شده باشد و یا آب به قسمت برد لوازم خانگی نفوذ کند در این قسمت اتصالی ایجاد میشود و در نتیجه برد میسوزد . همچنین در بعضی مواقع که خطر برق گرفتگی نیز وجود دارد ، باعث میشود خطرات جانی به وجود بیاید . از دیگر مواردی که ممکن است باعث خرابی و سوختن برد الکترونیک شود ایجاد آتش سوزی در دستگاه ها می باشد که در این صورت برد الکترونیکی کاملا از بین میرود و دیگر قابل تعمیر هم نیز نمی باشد .