021-66919908

09351307088

آموزشگاه مهیاد برزین

علت های خرابی کولر گازی اسپیلت لومو

بهترین آموزش تعمیرات کولر گازی

کولر گازی یکی از محبوب ‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع است . در بسیاری از ساختمان های مدرن ، به کار بردن کولر گازی به شدت پرطرفدار است . همچنین این سیستم نسبت به دیگر همتایان خود نصب آسان تری دارد . ممکن است به مرور زمان یا به دلیل مشکلاتی میزان بازدهی آن کاهش یابد یا عملکرد آن دچار مختل شود . از کار افتادن هر قسمت از کولرهای گازی موجب عدم کارکرد درست دیگر بخش ها میشود .

علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی چیست؟

ممکن است به دلیل کم بودن میزان ماده مبرد در کولر گازی کمپرسور ممکن است از کار بیفتد .  ماده مبرد نقش مهمی در انجام سرما سازی کولر دارد . وقتی که به اندازه کافی مبرد در دسترس نباشد ، انتقال گرما نمی تواند به خوبی انجام بگیرد و کولر گازی قادر به تولید باد سرد نخواهد بود . میزان گاز مبرد باید مناسب با ظرفیت کمپرسور و میزان روغن باشد . اگر مبرد کمتر از حد باشد به احتمال زیاد کمپرسور از کار نمی افتد . دلایل دیگری که موجب عدم عملکرد کمپرسور کولر گازی میشوند ، داغ شدن آن است . گاهی اوقات افزایش بیش از حد دمای کمپرسور باعث خاموش شدن ناگهانی آن میشود . زمانی که کمپرسور خنک میشود و در فعالیت آن مشکلی ایجاد نکند کمپرسور روشن خواهد شد . اگر این مشکل برای کمپرسور ایجاد شد فقط باید چند ساعت صبر کنید و اجازه دهید که کمپرسور خنک شود .

چرا کولر هوای گرم می دهد؟

دریچه های کولر داخل ساختمان به مرور زمان دچار کثیفی و آلودگی می شوند . اگر به طور مرتب تمیز نشوند و آلودگی ها و گرد و غبار جمع شوند ، ممکن است با جمع شدن آنها مسدود شود و با خروج هوای تولید شده توسط کولر تهویه مطبوع به بیرون جلوگیری کنند . این مشکل در قسمت خروجی هوای این دستگاه در خارج از ساختمان نیز رخ می دهد و ممکن است به دلایلی مانند تجمع کثیفی و آلاینده ها و یا ورود مواد خارجی به این قسمت مسدود شود . که برای برطرف کردن آن تمیز کردن خروجی هوا در قسمت های خارجی و درونی اهمیت بسیاری دارد . پس از قطع اتصال برق می توانید دریچه های رادیاتور را باز کرده و با آب و ماده شوینده مناسب تمیز نمایید .

بهترین آموزشگاه تعمیرات کولر گازی

خرابی خازن کولر :

وظیفه ‌ی راه‌ اندازی کمپرسور در کولرهای گازی برعهده ‌ی خازن می باشد . این قطعه با ذخیره‌ سازی برق و سپس ارسال آن به کمپرسور، باعث روشن‌ شدن این بخش از کولر و تولید باد سرد می‌شود . با تمام شدن عمر مفید خازن یا آسیب ‌دیدن آن به ‌دلایلی از جمله نوسان جریان برق دلیل گرم‌ بودن باد کولر گازی است . برای تعویض نمودن خازن ، باید کمپرسور کولرگازی باز شود . همچنین با بررسی این قطعه در‌صورت نیاز باید قطعه جدیدی جایگزین‌ آن نماییم .

کم بودن مقدار گازمبرد در کولر گازی :

کم بودن گاز مبرد در کولر یکی از دلایل مهم ، باد گرم زدن کولر گازی است و علت این مشکل چیزی جز نشتی مسیر لوله ها و اتصالات نیست . همچنین کمبود گاز مبرد کولر گازی میتواند در کارکرد دستگاه تاثیر بسیاری نیز داشته باشد . از علائم کمبود گاز در کولر گازی میتوان به کم شدن قدرت سرمایش ، افزایش مصرف برق و ایجاد صدای ناهنجار اشاره کرد .

علت صدای بیش از حد یونیت بیرونی کولر گازی :

یکی از علائم سوختن کمپرسور کولر ، صدای بیش از حد آن در هنگام عملکرد است . هنگامی که کولر سر و صدای بیش از حدی داشته باشد ، یکی از دلایل آن علاوه بر سوختگی ، فرسوده بودن کمپرسور میباشد .  یکی از بخش هایی که می تواند باعث تولید صدای بیش از حد کولر گازی شود ، وجود یک فن خراب در کولر است . یک فن خراب حتی می تواند موجب سوختن موتور کولر گازی شود . برای اینکه بتوانید صدای کولر را از بین ببرید باید فن را تعمیر نماییم . دلایل دیگری که موجب ایجاد صدا در کولر گازی میشوند ، خرابی فن موتور کولر گازی است . دلایلی که موجب خرابی فن موتور میشوند فراموش کردن روغن کاری موتور و یا تمام شدن عمر مفید موتور است . که برای جلوگیری از سوختن موتور کولر گازی حتماً باید برای رفع این مشکل اقدام کنید که باید برای تعویض فن اقدام نمایید .

آموزش تخصصی تعمیرات کولر گازی
دلایل گرم نکردن کولر گازی چیست؟  

از مهم ترین عواملی که مانع از گرم کردن کولرگازی در فصل زمستان می شود ، کاهش گاز کولر است . گاز فریون در گرمایش کولر گازی هم موثر است و اگر کاهش پیدا کند ، محیط به اندازه کافی گرم نمی شود . در صورتی که فن دچار خرابی شده باشد ، گرمایش کولر دچار مشکل می شود . آلودگی فیلترها ، خرابی ترموستات ، خرابی برد الکترونیکی و از کار افتادن سنسور دمایی هم دلایل دیگر گرم نکرن کولر گازی هستند .

علت روشن نشدن کولر گازی پیست ؟

روشن نشدن کولر گازی یکی از مشکلات نگر ان کننده ای می باشد که ممکن است اتفاق بیفتد . ممکن است علت روشن نشدن کولر گازی مشکل در برق باشد . ابتدا مطمئن شوید که کلید برق روشن است و فیوزها نسوخته ‌اند . ایجاد مشکلات در برق ممکن است به کولر گازی آسیب های جدی نیز بزند . اگر مشکل در برق نبود ممکن است ترموستات دچار خرابی شده باشد . آن را بررسی نمایید تا مطمئن شوید که تنظیمات آن درست است و ایرادی ندارد . دیگر قطعاتی که موجب از کار افتادن کولر میشود برد کولر است که باید بررسی شود .