021-66919908

09351307088

آموزشگاه مهیاد برزین

آشنایی با انواع ماشین ظرفشویی اسنوا

اموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از مهم ترین و کاربردی ترین لوازم خانگی میباشند . استفاده از این دستگاه در بین مردم بسیار رواج پیدا کرده است . ماشین ظرفشویی اسنوا یکی از با کیفیت ترین انواع ظرفشویی به شمار میرود .

قطعاتی که دراین ماشین ظرفشویی به کار رفته است . در صورت ایجاد خرابی در قطعات ظرفشویی ، این احتمال وجود دارد که دیگر دستگاه مانند گذشته به خوبی کار نکند یا حتی به صورت کلی روشن نیز نشود . خرابی های رایج ماشین ظرفشویی شامل : روشن نشدن ماشین ظرفشویی ، نشت آب از ظرفشویی ، آبگیری نکرد نظرفشویی ، خشک نشدن ظروف ، تمیز نشدن ظروف ،  تخلیه نشدن آب ، بوی بد ظرفشویی ، نشت آب ظرفشویی ، عدم عملکرد دکمه ها ، تخلیه نشدن آب ظرفشویی ، ایجاد سر و صدا ظرفشویی ، علت خشک نشدن ظروف و….از خرابی های رایج این دستگاه می باشد .

علت خشک نکردن ظروف ظرفشویی :

خشک نشدن ظروف ظرفشویی یکی از مشکلات اساسی برای افراد می باشد . خشک نشدن ظروف ها اغلب بخاطر ایجاد مشکل در المنت حرارتی ظرفشویی می باشد . اگر مشکل از المنت حرارتی دستگاه نبود ، ترموستات ظرفشویی را بررسی کنید .

ترموستات ظرفشویی مانع داغ شدن بیش ازحد ماشین ظرفشویی میشود . خرابی ترموستات ظرفشویی باعث قطع شدن گرما قبل ازخشک شدن ظروف ها میشود . ترموستات در پایین ماشین ظرفشویی ، پشت پنل قرار دارد که میتوانید آن را عیب یابی کنید . برای بررسی و عیب یابی ماشین ظرفشویی میتوانید از مولتی متراستفاده کنید . اگر مشکل از این موارد نبود در انتها دیس پنسر را بررسی کنید تا مطمئن شوید خالی نمیباشد و کارکرد درستی دارد . اگر دیس پنسر خراب باشد ، ظروف شما به خوبی خشک نمیشوند .

علت سر و صدای ماشین ظرفشویی :

درصورتی که هریک از قطعات داخلی ظرفشویی دچار خرابی و فرسودگی شوند ، سروصدا لرزش زیادی به وجود می آورد . البته علت اصلی سر و صدای ظرفشویی ممکن است به دلیل تراز نبودن صحیح و نصب نامناسب دستگاه باشد که بایدمورد بررسی قرار بگیرد .

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

در صورتی که پمپ آب یا بازوها یا سپری دچار آسیب دیدگی شوند ، باعث ایجاد سر و صدای زیاد و لرزش دستگاه میشود . همچنین علت بعدی آن خرابی موتور ظرفشویی است و که در نتیجه با این مشکل مواجه شوید باید بررسی و برطرف شود.

خالی نشدن آب ماشین ظرفشویی :

ابتدا باید از نصب صحیح شیلنگ تخلیه اطمینان حاصل کنید . اگر ماشین ظرفشویی شما در یک سیستم زباله زیر سینک تخلیه میشود ، باید مطمئن شوید که انتهای خالی سطل زباله نباشد و جدا شده باشد و بعد باید اطمینان حاصل کنید که فیلتر پایه ماشین ظرفشویی تمیز و خالی از هرگونه مسدودی باشد سپس بررسی نمایید که شلنگ زباله پیچ خورده نباشد ، زیرا ممکن است باعث تخلیه نشدن فاضلاب از ماشین ظرفشویی شما شود .

چرا از ماشین ظرفشویی آب به بیرون نشت میکند ؟

نشت آب از ظرفشویی یکی از مشکلات بسیار رایجی است که برای اکثر افراد ایجاد میشود . افراد برای رفع این مشکل ابتدا باید بابررسی درب دستگاه و از بسته شدن کامل آن اطمینان حاصل کنند . 

  بیشتر بخوانید  :        آموزش نظریه های اصلی بازار مالی

سپس حتما شیلنگهای تخلیه را نیز باید چک نمایید و از عدم سوراخ شدگی آن مطمئن شوید . و بعد برای حل این مشکل باید واشر و در و ماشین ظرفشویی خود را چک کنید . سپس به دنبال هرگونه شکستگی ، خرابی یا کثیفی باشید که مانع آبگیری وچفت شدن کامل درب میشود . سعی کنید واشر در ماشین را تمیز کنید و درصورت مشاهده ترکهای بزرگ ، احتمالاً باید واشر را تعویض کنید .

ماشین ظرفشویی ال جی روشن نمیشود :

اگر ماشین ظرفشویی روشن نمیشود ، در ابتدا باید درب آن را چک نمایید . هر عاملی را که مانع بسته شدن کامل درب ماشین ظرفشویی شده است را برطرف کنید . بعد از مطمئن شدن از بسته شدن درب ظرفشویی ، شیر آبی را که به دستگاه وصل کرده اید را بررسی و از وصل بودن آب و برقراری جریان آب درون شلنگ نیزمطمئن شوید . در برخی از مواقع دیده شده است که خراب شدن پریز موجب روشن نشدن دستگاه میشود .

اموزشگاه مهیاد برزین

تخلیه نشدن ماشین ظرفشویی :

ابتدا باید ماشین ظرفشویی را روشن کنید . اگر ماشین ظرفشویی به طور ناگهانی خاموش میشود ، میتواند داخل خود همچنان آب خود داشته باشد زیرا چرخه شستشو هنوز به اتمام نرسیده . شروع مجدد چرخه شستشو میتواند این مشکل را درست کند  .اگر مشکلی درسیستم دفع شما مانند بقایای موادغذایی وجود داشته باشد میتواند مانع تخلیه آب ماشین ظرفشویی شود . ممکن است در اتصال لوله تخلیه آب به ماشین ظرفشویی مشکلاتی ایجاد شده باشد .