021-66919908

09351307088

آموزشگاه مهیاد برزین

آموزش تعمیر یخچال صنعتی صندوقی

آموزش تعمیرات یخچال صنعتی

سوختن موتور یخچال از مشکلات بسیار رایج یخچال صنعتی ها می باشد . مواردی که موجب خرابی موتور یخچال صنعتی می‌شوند شامل نوسانات شبکه برق و اتصال کم میان سیم‌ پیچ‌های موتور ، بالا رفتن دمای موتور ، کم شدن روغن کمپرسور و… اشاره نمود . تعمیرات یخچال صنعتی کاری بسیار تخصصی بوده که باید با دقت انجام شود .

یخچال با صدای زیادی کار می ‌کند :

ایجاد صدا در یخچال های صنعتی بسیار نرمال و طبیعی است . زیرا قدرت بالاتری دارند. اما گاهی ممکن است صداهایی به گوش برسد که از یخچال به وجود می آید از حد طبیعی بیشتر است . یخچال های صنعتی دارای قطعات بسیاری از جمله کمپرسور، فن و قطعات محرک دیگر تشکیل شده است که هر یک از آن ها صداهای نیز تولید می کنند. در صورت بالا بودن بیش از حد این صداها باید به سراغ تعمیر یخچال صنعتی بروید .

تمیز نبودن کندانسور یخچال :

یکی از دلایل اصلی که میتوانیم برای خنک نشدن یخچال و فریزر در نظر بگیریم تمیز نبودن یخچال و تمیز نبودن کندانسور یخچال و فریزر است . باید هر چند وقت یکبار به سرویس یخچال نیز بپردازند تا مشکلاتی در این قطعات به وجود نیاید .

علت روشن نشدن یخچال صنعتی :

ابتدا باید دوشاخه یخچال را بررسی نمایید . داخل دوشاخه یخچال یک فیوز شیشه ای و در برخی از برندهای دیگر که دارای صفحه نمایشگر هستند فیوز کنار موتور قرار دارد و در برخی از مدل های  دیگر که ۸۰ درصد دستگاه ها یک فیوز دارد که در برد دستگاه قرار دارد که باید به تعمیر برد بپردازیم .  ورودی برق ۲۲۰ ولت به برد مدار پی تی سی و ان تی سی ، پل دیود ، ترانس و مقاومت کنار دیود اسنابر که با هم سری می باشند .  خازن ۵۰ ولت که کار عملکرد ایسی تغذیه را برعهده دارد تمامی این مسیرها برای روشن شدن یخچال می باشد . اگر هر کدام از این ها دچار خرابی باشد یخچال روشن نخواهد شد و باید قطعه تعویض شود . اکثر این مشکلات به خاطر جریان نادرست برق شهری و نخریدن سرایع برای محافظ یخچال فریزر می باشد .

بهترین آموزشگاه تعمیرات یخچال صنعتی
اتومات نکردن و روشن نشدن یخچال صنعتی :

در یخچال های قدیمی این مشکل به صورت ایجاد برفک جایخی و یا یخ زدن ناحیه خاصی از جایخی ایجاد میشود . برای برطرف نمودن این مشکل باید از نشتی نداشتن یخچال اطمینان حاصل  کنید . بهتر است یخچال را از برق بکشید و بعد از آب شدن برفک ها ، یخچال را دوباره به برق متصل کنید و در صورت کم بودن سرمای یخچال به تعمیرات آن بپردازید . در یخچال فریزرهای امروزی دارای صفحاتی در اخر یخچال و یا داخل بدنه های یخچال هستند . اگر این صفحه مرطوب بود و قسمتی از آن برفک داشت یخچال نشتی گاز دارد .

بیشتر بخوانید :      آموزش تعمیرات گوشی S 6

چرا یخچال سرد نمی کند ولی فریزر سرد است :

دلایل رایجی که باعث ایجاد این مشکلات میشود شامل :  دما یخچال و فریزر به درستی تنظیم نشده است ،  تمامی یخچال ها در تمامی فصول ها باید دمای هوای آن تنظیم شود . در فصل زمستان به روی ۳ یا ۴ درجه و در تابستان به روی ۱ یا ۲ درجه باید تنظیم شوند . همیشه باید دمای یخچال تنظیم و بررسی شود و در مواقعی که دما چک نمی شود ممکن است به روی ۶ یا ۷ برود که طبیعی است ، یخچال خنک نشود .

 هنگامی که مواد غذایی درون یخچال می ماند ، هوا درون یخچال به میزان کم تولید می شود و همین دلیل درب یخچال زیاد باز و بسته می شود که موجب بیرون رفتن هوا میشود .  بعضی از این مواد غذایی ممکن است سرما ساز یخچال را خراب کند . باید مواد غذایی که دارای حجم زیادی هستند در انتهای یخچال قرار نگیرد .

آموزش تخصصی تعمیرات یخچال صنعتی
خرابی ترموستات و خاموش شدن ناگهانی یخچال :

ترموستات یخچال نقش بسیار مهمی در خنک نگه داشتن فضای درون یخچال دارد . ترموستات دمای یخچال را طبق نامه تنظیم شده تغییر می‌دهد و مانع از فاسد شدن مواد غذایی موجود در یخچال می‌شود . خرابی ترموستات باعث عملکرد ضعیف موتور و در نتیجه خاموش شدن ناگهانی یخچال می‌شود . با ضعیف شدن ترموستات یخچال ، فرمان روشن و خاموش شدن یخچال با مشکلات روبرو می‌شود . از نشانه‌های مهم خرابی ترموستات می‌توان به خاموش شدن ناگهانی یخچال ، نادرست بودن دمای یخچال و سرد شدن بدنه موتور یخچال اشاره کرد . در صورت رو به رو شدن با هر گونه خرابی های یخچال باید مورد بررسی قرار گرفته و تعمیر شود .