021-66919908

09351307088

آموزشگاه مهیاد برزین

علت های خرابی موبایل گلکسی M 04

آموزش عیب یابی موبایل

بلوتوث در زمان گذشته به عنوان یک فناوری برای انتقال اطلاعات استفاده میشد . اما با گذشت زمان و پیشرفته شدن فناوری بلوتوث بیشتربرای اتصال دستگاه‌هایی مثل هدفون ، باند و..یاساعت های هوشمند مورد استفاده قرارمی‌گیرد .

علت قطع شدن صدای موزیک یا فیلم در هنگام گوش دادن چیست ؟

ممکن است مشکل گوشی سامسونگ به خاطر تنظیمات بخش باتری موبایل باشد . گاهی متصل شدن دو دستگاه به صورت همزمان در کارکرد بلوتوث تأثیر منفی میگذارد . برای مطمئن شدن از این موضوع اگر این دو مورد به صورت همزمان به گوشی متصل هستند ، یکی را قطع کرده و دیگری را امتحان کنید که اتصال دوم پایدار می‌ماند یا قطع می‌شود . بعضی مواقع برنامه‌هایی مانند کنترل بلوتوث را در اختیار گرفته و در اتصالات آن‌ها مشکلاتی را نیز ایجاد می‌کنند .  برای حل این مشکل ابتدا باید برنامه را حذف کرده و مجدد آن را نصب کنید .

علت خرابی سوکت شارژ موبایل :

خرابی سوکت شارژ موبایل به دلایل بسیاری نیز می باشد . این مشکل ممکن است در اثر ضربه خوردن یا خرابی قطعات ایجاد شود . 

بیشتر بخوانید  :     اموزش بروکر فارکس

معیوب بودن آی‌سی شارژ ، فرسودگی سوکت شارژر ، ضربه و سقوط از ارتفاع ، تجمع گرد و غبار داخل سوکت شارژ موبایل ، معیوب بودن باتری ، آب خوردگی سوکت موبایل و….از دلایل خرابی سوکت موبایل هستند .

یکی از مشکلات رایج و طولانی مدت که باعث خرابی سوکت موبایل می شوند : شامل جمع شدن گرد و غبار و آلودگی در داخل سوکت شارژ می باشد که باعث می‌شود اتصال به درستی انجام نگیرد . تمیز کردن این گرد غبار با سوزن و یا اشیاع تیز دیگر کاملا اشتباه می باشد و باعث میشود ، به سوکت و محل اتصال آن آسیب وارد کند .

سوختن برد گوشی بر اثر حرارت بالا :

یکی از مشکلات رایجی که در بسیاری از گوشی‌های هوشمند به چشم میخورد ، بالا رفتن بیش از حده حرارت گوشی و صدمه رسیدن به برد گوشی میباشد . انجام فعالیت های بسیار سنگین ، قرار گرفتن در معرض نور خورشید…

آموزشگاه تعمیر گوشی

ایجاد اتصالات برقی ، کیفیت پایین قطعات تشکیل دهنده گوشی و موارد گوناگون دیگری میتواند منجر به سوختن برد گوشی براثر گرمای بسیار شود . اغلب خراب شدن برد گوشی به علت داغ شدن بسیار است و یکی از اصلی ترین علل خراب شدن برد گوشی انواع گوشی ها می باشد .

نشانه های خرابی ای سی گوشی :

آی سی گوشی یکی از دیگر قطعات مهم موبایل می باشد . نشانه های خرابی این قطعه  : شارژ نشدن باتری موبایل ، ریست شدن خود به خود گوشی ، خاموش شدن ناگهانی موبایل ، بالا نرفتن درصد شارژ موبایل ، ایجاد ختلال در شبکه و آنتن موبایل ، هنگ کردن موبایل در هنگام کار با آن از موارد خرابی های آی سی موبایل می باشند که باید آن را بررسی و سپس برطرف کرد .

بیشتر بخوانید :      آموزش تعمیرات گوشی S 6

خاموشی ناگهانی گوشی :

اگر گوشی شما دچار آبخوردگی و یا ضربه دیدگی شود و به طور ناگهانی خاموش شود این مشکل به دلیل خرابی هارد موبایل می باشد . البته باید به این نکته توجه داشته باشید که خرابی های گوشی در چند وقت اخیر را مدنظر قرار داد به طور مثال اگر گوشی شما چندین ماه قبل ضربه دیده باشد ممکن است پس از چند ماه خاموشی های بسیاری را تجربه کنید . دراین بخش نیاز است تا ابتدا رام اصلی گوشی را نصب کرد و در صورتیکه مشکل نرم افزاری وجود نداشت به حل مشکل هارد گوشی بپردازیم .

رایج ترین مشکلات گوشی موبایل و داغ شدن بدنه‌ی گوشی موبایل :

داغ شدن موبایل هم یکی دیگراز رایج‌ ترین مشکلات گوشی‌ها است . اگر شما مدت زمان زیادی ازگوشی خود استفاده نمایید و یا در انجام برنامه یا بازی سنگینی باشید ؛ گوشی خود به خود داغ می‌شود .

بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل

معمولاً بدون دلیل یا استفاده ‌ی زیاد از گوشی حرارت آن افزایش پیدا میکند . داغ شدن گوشی موبایل علاوه بر اینکه مشکلی آزار دهنده می باشد بلکه می‌تواند باعث بروز مشکلاتی هم نیز بشود . مشکلاتی از جمله خالی شدن باتری موبایل یا کاهش عمر مفید آن به وجود می آید . پس داغ شدن موبایل از آن دست مشکلاتی است که باید آن را جدی بگیریم .

اصلی‌ترین و رایج ترین دلیل داغ شدن موبایل چیزی نیست جز اجرای برنامه‌ها و بازی‌های سنگین بر روی آن . به عنوان مثال اگر در هنگام شارژ زیاد از گوشی خود استفاده کنید و یا اکثر اوقات بازی‌های سنگین بر روی آن اجرا کنید باعث می‌شود که این مشکلات به وجود بیاید و عملکرد موبایل دچار اختلال شود .